Herenthout ontvangt label Kindvriendelijke gemeente

Gepubliceerd op  woensdag 4 jan 2023 om 20:13 uur
Na een traject van drie jaar behaalde onze gemeente het label van Kindvriendelijke Gemeente! Samen met 16 andere gemeenten die het label (her)behalen, werd Herenthout op 14 november ontvangen op het Vlaams Parlement.

Na een traject van drie jaar behaalde onze gemeente het label van Kindvriendelijke Gemeente!

Samen met 16 andere gemeenten die het label (her)behalen, werd Herenthout op 14 november ontvangen op het Vlaams Parlement. Clara van de jeugddienst kreeg daar het label overhandigd van Vlaams minister van Jeugd, Benjamin Dalle.

Wat is het label Kindvriendelijke steden en gemeenten?

Om de twee jaar reikt een jury het label uit aan de steden en gemeenten die aantonen dat ze een lange termijn ambitie hebben om te werken aan de kindvriendelijkheid van hun beleid. Lange termijn wil zeggen dat de ambitie vertaald is in een groot draagvlak en een strategische verankering.

We zijn trots om erkenning te krijgen voor het werk en de aandacht die alle diensten schenken aan de kinderen en jongeren van Herenthout. Met dit label zorgen we ervoor dat een kindvriendelijk beleid in onze gemeente verzekerd blijft.

Meer info over Kindvriendelijke steden en gemeenten.

Het behalen van het label is een voorbeeld van integratie in het gemeentelijk beleid van SDG 1: Geen armoede.

Naar top