Gepubliceerd op vrijdag 20 feb 2026 om 11:46 uur
De gemeente voert vanaf 2 maart werken uit op de begraafplaats. We willen onze begraafplaats stap voor stap opwaarderen en verder vergroenen. In deze fase pakken we de beplanting rond het ruggenveld, de strooiweide en de zone naast de gedenkzuil aan.
Strooiweide en ruggenveld
- De oude hagen verdwijnen.
- Ze worden vervangen door nieuwe, duurzame hagen die de omgeving visueel versterken, bijdragen aan een klimaatbestendige inrichting en de biodiversiteit ondersteunen.
- Het ruggenveld wordt uitgebreid om toekomstige begravingen mogelijk te maken.
- De huidige paadjes op het ruggenveld worden verwijderd en vervangen door gras.
- Er komen extra plantenborders.
- Tussen het bestaande en het nieuwe ruggenveld planten we een toekomstboom met border als rustgevend en sfeervol element.
Zone naast gedenkzuil strooiweide
- De oude bakstenen gedenkmuur wordt weggenomen.
- De overledenen krijgen gratis een nieuw naamplaatje op de herdenkingszuil.
- Op de plaats van de muur komt een plantvak met border en een kleine boom met witte bloemen, passend bij de serene omgeving.
Om sereen en veilig te kunnen werken, is de zone tussen 2 en 13 maart niet toegankelijk voor bezoekers. We doen er alles aan om eventuele hinder tot een minimum te beperken.

